Americké reálné tržní sazby měřené TIPSy klesají. Desetiletý výnos se drží pod -1,17 %. To včera stálo za výprodejním tlakem u dolaru, který se posunul nad 1,1840 EURUSD. Včerejší nárůst českých tržních sazeb podpořil zisky koruny k 25,55 za euro, oslabení dolaru proti euru nemělo výraznější vliv.

Vklady na fotbalové Euro lámou rekordy, padají milionové výhry

Vklady na fotbalové Euro u sázkových kanceláří v Česku zřejmě překonaly hranici 1,5 miliardy korun. Tipsport a Fortuna pokořily hodnoty z dosud rekordního MS 2014 v Brazílii. Vyplývá to z vyjádření sázkových kanceláří.

„Náběry už přesáhly 700 milionů korun, takže Euro pro nás bude skutečně rekordní z pohledů srovnatelných akcí jako MS ve fotbale nebo hokeji,“ sdělil ČTK mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava. Při rekordním MS 2014 v Brazílii přijal Tipsport vklady zhruba za 600 milionů korun.

Rekordní půlmiliardovou hodnotu ze stejné akce překonala také Fortuna. „Objemy vkladů aktuálně dosahují zhruba 600 milionů korun. Šampionát je tedy podle očekávání rekordní akcí. Navíc úroveň Mistrovství světa v Brazílii byla dosažena už po základních skupinách,“ doplnil mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Chance zatím přijala sázky za 125 milionů korun. „Měli bychom tedy naplnit očekávání, odhad sázek na celé Euro je 150 milionů,“ dodala mluvčí Markéta Světlíková. Rekord z MS 2014 je u Chance o 50 milionů Kč vyšší.

Tipsport, Fortuna a Chance drží v Česku podle údajů asociace Apkurs, která tyto společnosti sdružuje, 92 procent na trhu kurzových sázek. Ostatní firmy výši tržeb za jednotlivé akce obvykle nezveřejňují. Dá se však předpokládat, že celkové vklady na Euro už překonaly 1,5 miliardy korun.

V souboji se sázkaři podle Šraina zatím vedou bookmakeři. „Mistrovství začalo sice lépe pro sázkaře, během základních skupin se ale situace vyrovnala. A i díky několika překvapením ve vyřazovací části jsou nyní v plusu sázkové kanceláře,“ uvedl Šrain.

„Z deseti nejsázenějších utkání jich sedm vyšlo dle očekávání. Zlobivým týmem na tiketech je nyní hlavně Island. Zatímco proti Anglii jej pasovalo na vítězství deset procent sázkařů, před soubojem s Francií už to zřejmě bude kolem 20 procent,“ dodal Hadrava.

Dosud nejvyšší výhru eviduje Tipsport, kde si klient vsadil na výhru Slovenska nad Ruskem (2:1) za kurz 3,4:1. Za půl milionu korun vyhrál 1,2 milionu čistého. Přiblížil se mu sázkař ve Fortuně, který na jeden tiket umístil, že v zápasech Francie – Albánie (2:0) a Rumunsko – Švýcarsko (1:1) padnou maximálně dva góly. V utkání Rusko – Slovensko (1:2) naopak správně předpokládal, že budou minimálně tři. Za 150.000 korun bral 1,032.000 Kč čistého.

Šampionát pokračuje od čtvrtka do neděle čtvrtfinálovými souboji, finále je na programu v neděli 10. července. Největšími favority zůstávají Francie (4:1) a Německo (4,1:1), kterým se přibližují Belgie (5,2:1), Itálie (7,9:1) a Portugalsko (8,1:1). Nejlepším střelcem by se měl stát Francouz Griezmann (4:1), velké šance mají podle bookmakerů i Portugalec Ronaldo, Velšan Bale (oba 7:1), Belgičan Lukaku (8,5:1) a Němec Gómez (9:1).

Newsletter