Vláda schválila návrh Státního závěrečného účtu za 2015

Vláda dnes schválila návrh Státního závěrečného účtu za loňský rok. Informoval o tom mluvčí vlády Martin Ayrer. Dokument, který shrnuje hospodaření státu, kabinet schvaluje každoročně a následně jej předkládá ke schválení Poslanecké sněmovně. Státní rozpočet loni hospodařil se schodkem 62,8 miliardy korun, což bylo o 37,2 miliardy méně, než kolik předpokládal schválený rozpočet.

Materiál zahrnuje také přehled ekonomického vývoje České republiky, včetně vývoje souhrnu veřejných rozpočtů a vládního dluhu. Dál obsahuje souhrnné údaje o výsledcích rozpočtového hospodaření dalších složek veřejných rozpočtů, přehled o státních finančních aktivech a pasivech a o státních zárukách a přehled o stavech fondů organizačních složek státu.

Vedle toho kabinet projednal zprávu o vývoji státního rozpočtu v prvním čtvrtletí letošního roku. Rozpočet ke konci března skončil v přebytku 43,6 miliardy korun. Byl to nejlepší výsledek rozpočtu za první čtvrtletí od roku 1993. Na celý letošní rok je schválen rozpočet se schodkem 70 miliard korun.

Celkové příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 27,5 miliardy na téměř 342 miliard korun. Celkové výdaje státu meziročně stouply o 3,8 miliardy na 298,4 miliardy 

Newsletter