Vláda se vyjádří k návrhům TOP 09 na změny v práci úředníků

Kabinet se na dnešním zasedání proti návrhu opoziční TOP 09 patrně zastane nové pravomoci úředníků a policistů při veřejných shromážděních, kteří budou mít od listopadu možnost přesunout přímo na místě akci jinam. Vláda také zřejmě odmítne z nedávno schválené přestupkové legislativy vyškrtnout nově zaváděný přestupek o urážce úředníka. Obě předlohy opoziční TOP 09 bez ohledu na názor kabinetu projedná Sněmovna.

Po týdnu se kabinet vrátí k vládnímu nařízení, které na příštích pět let určí termíny změn letního času. Přestože podle předkladatelky ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) jde o technické nařízení, přeje si o věci diskutovat šéf lidovců a vicepremiér Pavel Bělobrádek. Z jeho KDU-ČSL pochází iniciativa na zrušení střídání zimního a letního času s názvem For Only One Time (Pro pouze jeden čas).

Ministři se chystají probrat i kompenzace od konkurentů pro Českou poštu za její ztrátové služby, kterými se zabývá Evropská komise jako možnou nedovolenou veřejnou podporou. Jednat budou také o seznamu opatření, která jednotliví gestoři ve státní správě připravují na podporu rozvoje digitálního trhu, a o plánované obchodní dohodě otevírající trh s Kanadou.

Vláda se dnes sejde poprvé po krajských volbách, ve kterých zvítězilo hnutí ANO vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše. Porazilo tak v krajích dosud vedoucí sociální demokraty premiéra Bohuslava Sobotky, kteří skončili na druhém místě.

Newsletter