Vladimír Putin dnes přijal v Kremlu Marine Le Penovou

Ruský prezident Vladimír Putin dnes v Kremlu přijal Marine Le Penovou, vůdkyni francouzské krajní pravice a kandidátkou na post francouzského prezidenta. Putin během setkání uvedl, že Rusko nebude zasahovat do francouzských prezidentských voleb.

„V žádném případě nechceme nijak ovlivňovat nadcházející události, ale vyhrazujeme si právo jednat s představiteli všech politických sil ve Francii, stejně jako to činí naši evropští partneři i Spojené státy,“ uvedl podle tiskových agentur Putin. Podle slov Le Penové bylo předmětem setkání mimo jiné společné zájmy v boji proti islamistickému terorismu.

Na schůzce nebyla řeč o financování Národní fronty, v jejímž čele Le Penová stojí, uvedl podle agentury Bloomberg Putinův mluvčí. Le Penová podle agentury shání peníze na financování prezidentské kampaně a stěžuje si, že jí francouzské banky odmítají půjčit potřebné prostředky v řádech milionů eur. V roce 2014 Národní Fronta získala úvěr od ruské banky.

Podle agentury Reuters bylo setkání s ruským prezidentem pro Le Penovou velkým úspěchem, který jí může přinést body na domácí scéně. Vůdkyně Národní Fronty letos podnikla cestu i do USA, kde prý navštívila Trumpovo newyorské sídlo, ale se samotným Trumpem se nesetkala.

Newsletter