Vltava Labe media zruší agenturní provizi za inzerci

Vydavatelství Vltava Labe Media zruší od začátku příštího roku 15procentní agenturní provizi pro reklamu v tištěných i internetových médiích. Uvedlo to dnes v tiskové zprávě.

V minulosti agenturní provizi zrušila i další velká vydavatelství jako Mafra nebo Czech News Center, protože mediální a reklamní agentury provizi využívaly pouze jako další formu slevy pro své klienty.

„Rozhodli jsme se pro zrušení agenturní provize z podobných důvodů jako řada ostatních velkých vydavatelů. Naší snahou je zjednodušit obchodní podmínky a nabídku pro naše klienty. Agenturní provize dávno neplní svou původní úlohu v kalkulaci ceny,“ uvedl obchodní ředitel vydavatelství Petr Marek.

Současně s tímto datem bude v titulu Deník upuštěno od základních a lokálních cen a pro všechny klienty budou tedy od začátku příštího roku platit jednotné obchodní podmínky.

Vydavatelství Vltava Labe Media vydává mimo jiné noviny Deník, časopisy Glanc, Vlasta, Květy, National Geographic nebo TV magazín. Je součástí investiční skupiny Penta Investments.

Newsletter