Volkswagen Financial Services získal 60% podíl ve FleetLogistics

Volkswagen Financial Services dále rozšiřuje svou nabídku v oblasti mezinárodního vozového parku a mobility prostřednictvím strategického partnerství s TÜV SÜD. Proto Volkswagen Financial Services AG převzal 60% podíl ve společnosti FleetCompany GmbH, která ve světě funguje ve více než 70 zemích pod značkou FleetLogistics. Zbývajících 40 % firemních akcií drží původní výhradní vlastník, společnost TÜV SÜD Auto Service GmbH se sídlem v Mnichově.

 „Společně s naším strategickým partnerem, společností TÜV SÜD, dokážeme spojit a dále rozvíjet naši nabídku mobility pro fleetové zákazníky. Silná mezinárodní pozice značky FleetLogistics zvlášť dobře doplňuje naše globální aktivity v oblasti finančních služeb,“ uvedl Lars Henner Santelmann, předseda představenstva Volkswagen Financial Services AG.

Oba akcionáři se dohodli, že budou nadále užívat neutrální značku FleetLogistics. Cílem je vytvořit komplexní nabídku produktů a služeb pro zákazníky, kombinující zajišťování cestovních potřeb a vozového parku. Uzavření transakce podléhá schválení fúze ze strany příslušných antimonopolních úřadů. Obě strany se dohodly, že kupní cenu nebudou zveřejňovat.

„Toto strategické partnerství nám umožní poskytovat našim fleetovým zákazníkům významnou přidanou hodnotu. Rozhodli jsme se převést současný obchodní model do intermodální mobility. Díky tomu budeme v rámci společného podniku schopni nabízet v budoucnosti další služby. Dále jsme se dohodli, že zachováme neutralitu značky v portfoliu vozidel, a nezávislost leasingových společností,“ uvedl Patrick Fruth, generální ředitel divize mobility TÜV SÜD.

V kontextu strategického spojenectví je v plánu převést byznys společnosti CarMobility GmbH, pobočky vlastněné Volkswagen Financial Services AG pod FleetLogistics. CarMobility. Ta funguje v Německu od roku 2006 jako nezávislá společnost v oblasti správy vozových parků, v roce 2018 se firmě podařilo uzavřít přes 40 000 smluv.

FleetLogistics
Značka byla založena v roce 1996. Společnost zaměstnává po celém světě asi 360 lidí v 70 zemích. Mezi její klienty patří velké národní a mezinárodní vozové parky. FleetLogistics má celkové portfolio zhruba 200 000 vozidel a je tak jedním z největších nezávislých poskytovatelů služeb vozového parku na světě.

Newsletter