Volkswagen pro nedostatek dílů omezil výrobu v továrně v Německu

Německý automobilový koncern Volkswagen musel omezit výrobu v částech své největší továrny v domovském Wolfsburgu. Ve středu to podle agentury Reuters oznámila automobilka. Problémy vysvětlila nedostatkem dílů poté, co její dodavatelská firma odmítla dodržet plán dodávek.

V závodě v německém Wolfsburgu se vyrábějí modely Golf, Tiguan nebo Touran. Továrna zaměstnává zhruba 60.000 lidí. Ve špičce dokáže vyrobit až 3800 aut denně.

„Dodavatel přerušil smluvně dohodnutou dodávku součástí,“ uvedla podle Reuters automobilka v e-mailovém sdělení. K dopadům na produkci a na zaměstnance se ale odmítla konkrétněji vyjádřit.

Německý list Bild dnes s odvoláním na interní sdělení vysoce postaveným manažerům napsal, že zásoby materiálu v tomto klíčovém firemním závodě vydrží pouze tento týden. Objemy výroby v příštím týdnu tak prý už není možné zaručit.

Volkswagen se potýká s následky emisního skandálu, který firmu stojí miliardy eur. Analytici očekávají, že největší evropská automobilka bude od svých dodavatelů zřejmě požadovat snížení cen, aby mohla zmírnit náklady na tuto aféru.

Mluvčí automobilky uvedla, že s nedostatkem součástí pro výrobu převodovek se potýká také závod ve městě Kassel v centrálním Německu. Více než 16.000 pracovníků tu vyrábí kromě převodovek také další automobilové součásti a elektrické motory. Dva zdroje blízké automobilce podle Reuters sdělily, že obdobné problémy má také závod Volkswagenu v severoněmeckém Emdenu, kde jistá společnost zastavila tento měsíc dodávky potahů na sedačky.

Newsletter