Volkswagenu v USA propadly prodeje, celkově trh roste

Prodej aut z produkce předních automobilek ve Spojených státech v únoru pokračoval v růstu, a to navzdory obavám ze zpomalení po rekordním loňském roce. Prodej aut podle analytiků podporují nízké ceny ropy a množství nových modelů. Volkswagenu, který se potýká s emisním skandálem, však odbyt o 13,2 procenta klesl.

Americké automobilce Ford Motor vzrostl prodej o 20 procent, hlavně díky poptávce po SUV a crossoverech. Prodej firmy Fiat Chrysler Automobiles byl vyšší o 12 procent a japonského Nissanu o 10,5 procenta.

Prodej automobilky General Motors se sice snížil o 1,5 procenta, avšak hlavně kvůli propadu prodeje půjčovnám o 39 procent. GM se snaží snížit svoji závislost na autopůjčovnách.

Analytici dotazovaní informační firmou Thomson Reuters očekávají, že v únoru prodej aut stoupl v celoročním přepočtu na 17,63 milionu z loňských 17,4 milionu vozů. V lednu prodej činil 17,46 milionu vozů. Podle konzultační firmy LMC Automotive se má prodej v únoru zvýšit o 8,1 procenta na 1,36 milionu vozů.

Newsletter