VOS.health zažívá exponenciální adopci na východě. Největší nárůst uživatelů eviduje v Rusku, Ukrajině a Kazachstánu

Jen v Rusku si za minulý měsíc aplikaci VOS stáhlo přes 100 000 uživatelů. Celkově jich je již okolo čtvrt milionu. Další země jako Kazachstán a Ukrajina ukazují nárůsty po tisících za den. Přestože oba zakladatelé aplikace momentálně osobně posilují značku v USA, daří se jim i na opačném konci světa, kde se odehrává virální boom adopce VOS.health, aniž startup na tyto země marketingově míří. Recenze jsou velice pozitivní.

„Přestože jsme s Ondřejem aktuálně v San Francisku, tak je skvělé pozorovat růst VOS i na druhé straně světa. V Rusku se všeobecně věci šíří dost virálním způsobem, když se jim něco líbí, tak to řeknou ostatním. Proč je VOS populární zrovna ve státech východní Evropy, se můžeme jen dohadovat. Nicméně je patrné, že naše aplikace zde dokáže zprostředkovat pomoc při psychické nepohodě. Přemýšlíme tedy také o přidání lokální podpory a psychologa,“ říká Jiří Diblík, spoluzakladatel a CEO VOS.health.

Globální ambice

Startup dokončil druhé investiční kolo, kde získal 25 milionů korun právě na vývoj produktu, expanzi a nabírání nových členů týmu. Nyní jeho zakladatelé budují síť kontaktů v americkém San Francisku, kam před nedávnem odcestovali. Společně s dalšími startupy tam reprezentují nadějné české firmy. VOS.health má sice globální ambice, nicméně jeho marketingové aktivity se momentálně nezaměřují na východ od České republiky. Exponenciální nárůst uživatelů v Rusku je i pro investory pozitivním ukazatelem, že platforma má nakročeno k tomu, být předním hráčem na poli duševního zdraví.

„Že se appka mezi uživateli organicky šíří, nám dělá obrovskou radost. Momentálně na ni soustředíme veškerou pozornost a začíná nám to přinášet první ovoce v podobně globální adopce. Na vývoji však určitě pracujeme dál a do budoucna máme v plánu přidat do aplikace spoustu dalších funkcí a neustále ji vylepšovat,“ dodává Ondřej Kopecký, spoluzakladatel VOS.health.

Aplikace VOS je digitální prostor, kde si každý může zaznamenávat náladu, pocity a emoce. Ty pak za pomoci intuitivní umělé inteligence a strojového učení analyzovat, a díky tomu lépe porozumět sám sobě, a tak pracovat na dlouhodobém zvýšení spokojenosti. Na vývoji spolupracují přední experti na duševní zdraví.

O VOS.health

VOS.health je mobilní aplikace, která pomáhá lidem překonávat psychicky náročné situace, udržovat přehled o jejich náladě a pracovat na dlouhodobém zvýšení spokojenosti. Jde o digitální prostor, kde si každý může zaznamenávat náladu, pocity a emoce a pracovat na jejich zlepšení. Ty pak s využitím intuitivní umělé inteligence a strojového učení analyzovat, a díky tomu lépe porozumět sám sobě. Pro dosažení pozitivních výsledků učí VOS uživatele sebereflexi a využívá intervenčních metod.

Aplikace spolupracuje s Apple Health či Google Fit a na jejich základě dává uživateli personalizovaná doporučení. VOS je ale i komunita lidí, které spojuje zájem o duševní zdraví, komunita, jež má ambice časem komplexně obstarat mentální zdraví svých členů a pečovat o něj.

Za pomoci fundovaných odborníků vyvinulo VOS.health české digitální studio Qusion. Vývoj aplikace finančně podpořila skupina Miton.

Newsletter