Vošický novým ředitelem Stavební spořitelny České spořitelny

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva Stavební spořitelny České spořitelny (SSČS) se stane Libor Vošický, který na této pozici vystřídá Jiřího Plíška, jenž vedl Buřinku od roku 2003. Libor Vošický (49) nastoupil do České spořitelny v roce 2006 na pozici šéfa Corporate Treasury Sales. Před sedmi lety převzal vedení Finančních trhů a v současné době řídí Finanční trhy a Finanční instituce. Před nástupem do České spořitelny pracoval pro Commerzbank a Citigroup. Libor Vošický vystudoval České vysoké učení technické v Praze. 

Vošický oficiálně nastoupí na pozici generálního ředitele poté, co jeho nominaci schválí Česká národní banka.  Po oficiálním jmenování Vošického bude představenstvo SSČS pracovat ve složení – Libor Vošický, Ondřej Čtvrtečka a Monika Laušmanová.

„Po mnoha letech strávených v prostředí Finančních trhů je pro mě řízení největší dceřiné společnosti České spořitelny novou profesní výzvou. Těším se na zajímavou práci a na nový tým,“ říká Libor Vošický.

Jiří Plíšek vedl společnost úspěšně patnáct let. „Děkuji Jirkovi za skvělou práci. Podařilo se mu vytvořit z Buřinky proklientskou instituci s vysokou kvalitou digitálních služeb. Liborovi předává Buřinku v dobré kondici,“ dodává Daniela Pešková, členka představenstva České spořitelny zodpovědná za retail.

Newsletter