VW zkoumá možnost vytvoření nového společného podniku v Číně

Německá automobilka Volkswagen podepsala s čínskou firmou Anhui Jianghuai Automobile (JAC Motor) předběžnou dohodu o možném vytvoření společného podniku pro výrobu elektromobilů a hybridních vozů. Oznámil to dnes podle agentury Reuters čínský podnik. Dodal, že firmy nyní zkoumají proveditelnost tohoto společného podniku a hodlají podepsat závaznou dohodu během pěti měsíců.

Peking v rámci své průmyslové politiky požaduje, aby zahraniční automobilky vyráběly v Číně prostřednictvím společných podniků s místními partnery. Volkswagen, jehož součástí je také česká Škoda Auto, již provozuje společné podniky pro výrobu osobních vozů s čínským automobilkami SAIC Motor a FAW Group.

Zvýšení prodeje elektromobilů v Číně by automobilce Volkswagen pomohlo splnit přísnější limity pro emise a spotřebu pohonných hmot. Peking nařídil automobilkám snížit do roku 2020 průměrnou spotřebu na pět litrů na 100 kilometrů z letošních 6,9 litru, upozorňuje na svých internetových stránkách agentura Bloomberg.

Volkswagen v únoru uvedl, že v letošním roce počítá se zvýšením svého prodeje na čínském trhu o zhruba šest procent. Čína v roce 2009 díky silnému růstu poptávky vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa.

Newsletter