Dolar posiluje v dolarovém indexu i proti euru. Společnou měnu oslabily komentáře z ECB hovořící o prostoru pro snížení sazeb a možnosti zasáhnout v případě posilování kurzu. Měny regionu mají tendenci mírně slábnout. Sílí jediná koruna, která prolomila 26,00 za euro, a je tedy nejsilnější od loňského března. Dynamiku jí dodaly včerejší komentáře guvernéra ČNB k sazbám.

Vydavatel Time odmítl návrh na převzetí od miliardáře Bronfmana

Vydavatel časopisů Time, People a Fortune, společnost Time Inc, odmítl nabídku na převzetí od miliardáře Edgara Bronfmana. Uvedl to dnes list New York Post. Nabídka podnik ohodnocovala na 1,78 miliardy dolarů (45,5 miliardy Kč).

Bronfman nabízel za každou akcii vydavatelství Time 18 dolarů. Nabídka tak zahrnovala zhruba 30procentní prémii k páteční závěrečné ceně akcií na burze. Po dnešním zveřejnění zprávy o nabídce na převzetí cena akcií výrazně stoupla.

Bronfman učinil návrh společně s miliardářem Leonardem Blavatnikem, narozeným na Ukrajině, a izraelským podnikatelem Ynonem Kreizem. Bronfman se v oblasti médií a zábavy pohybuje dlouho, je bývalým výkonným ředitelem hudební společnosti Warner Music Group.

Vydavatelství Time bylo založeno před 94 lety. V posledních letech se společnost snaží přeorientovat na digitální média, aby se stala méně závislou na reklamě v tištěných médiích.

Newsletter