Vydělávejte na sponzorech ZOH 2018 s novým fondem

Sport nemusí být spojen jen s aktivním životním stylem nebo fanděním, může být i příležitostí k investování. To dokazují podílové fondy pro širokou veřejnost ČSOB Šampioni sportu. Aktuálně je v nabídce fond ČSOB Šampioni sportu 4 zaměřený na akcie významných a úspěšných sponzorů velkých sportovních událostí včetně zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu, jakými jsou např. Toyota nebo Panasonic.

Fond ČSOB Šampioni sportu 4 nabízí možnost podílet se na úspěchu celkem 20 různých firem. Vedle sponzorů nadcházející zimní olympiády jsou v koši akcie společností jako je  Telefónica, která podporuje španělské národní fotbalové týmy nebo BNP Paribas, což je značka figurující jako partner světového tenisu.

 „Velké nadnárodní společnosti sponzorující sport zpravidla vykazují vyšší prodeje, zisky a dlouhodobě vyšší zhodnocení akcií než společnosti, které podporují sport jen málo. Sportovní události jako jsou olympiády nebo fotbalová mistrovství přitahují po několik týdnů za sebou stamiliony diváků po celém světě. Ti všichni vidí loga a značky na oblečení sportovců či na billboardech stadionů. A stávají se z nich loajální zákazníci,“ vysvětluje Aleš Prandstetter, hlavní investiční stratég ČSOB Asset Management. 

Fondy ČSOB Šampioni sportu nabídla ČSOB poprvé v roce 2013, kdy klientům krátce po sobě představila fondy ČSOB Šampioni sportu 1 a 2. Výnos obou fondů je navázán na koše 30 akcií sponzorujících sport včetně výrobců sportovního zboží Adidas a Nike, nápojové společnosti Coca Cola nebo provozovatele rychlého občerstvení McDonald´s a od svého vzniku do konce roku 2017 již dosáhly výnosu přes 10 %. V roce 2016 byl na trh uveden fond ČSOB Šampioni sportu 3, v jehož portfoliu nalezneme třeba japonskou automobilku Nissan, která byla oficiálním sponzorem letní olympiády 2016 v Rio de Janeiru, nebo partnera Rallye Dakar, francouzskou firmu TOTAL. Fond od svého vzniku do konce loňského roku dosáhl zhodnocení ve výši 13,1 %.

Podílové fondy ČSOB Šampioni sportu jsou určeny odvážnějším investorům. Nabízejí možnost investice na předem známou dobu s potenciálem vyššího výnosu. Minimální investice činí 5 000 korun.

Newsletter