Výhra Islandu nad Anglií vynesla sázkovým kancelářím zisky

Nečekaná pondělní výhra Islandu nad Anglií 2:1 v osmifinále fotbalového Eura sice vynesla sázkovým kancelářím zisky, i tak ale kvůli vysokému kurzu vyplatily nemalé výhry. Například jeden z klientů Fortuny za vsazených 50.000 korun vyhrál 450.000 Kč. Na výhru Islandu sázelo pět až deset procent tipérů.

„Přirozeně většina sázkařů tipovala výhru Anglie a o svoje vklady tak přišla. Celkově si sázející na Euru v pondělí vybrali špatný den, zklamáním pro ně byla i porážka Španělska s Itálií (0:2). Na druhou stranu, i když je to skoro neuvěřitelné, našli se tací, kteří na islandském zázraku dokázali vydělat nemalé peníze,“ sdělil ČTK mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Jeden z klientů této společnosti například půlhodinu před začátkem zápasu vsadil skoro 50.000 korun na výhru Islandu. Při kurzu 9,5:1 si připsal přes 450.000 korun čistého. Další tipér vsadil 5000 korun na přesný výsledek 2:1 za kurz 29:1. Ovšem vůbec nejvyšší výhru vyplatila Fortuna na počet gólů. Na to, že v prvním poločase padnou minimálně dva, sázkař neváhal vložit přes 300.000 korun. Za kurz 3,35:1 bral přes milion hrubého. Vyděláno měl už v 6. minutě, kdy islandský obránce Sigurdsson vyrovnal na 1:1.

U Chance tipéři tolik úspěšní nebyli. „Mezi nejsázenější příležitosti patřily sázka na tři a více branek nebo že nepadne červená karta. Přesné skóre trefilo 123 sázkařů, ale žádný z nich za nějaký vysoký vklad,“ uvedla mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Zatímco u Fortuny a Chance věřilo Islandu zhruba pět procent sázkařů, v Tipsportu jich překvapivý výsledek tipovalo deset procent. „Zajímavostí je třeba tiket za 600 korun, který tipoval, že Rooney dá gól a zároveň vyhraje Island. Za kurz 100:1 jsme tak vypláceli 60.000 korun,“ řekl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Pondělní porážku s Islandem označila britská média za největší ponížení a nejhorší prohru v historii mezinárodního fotbalu. Těsně po skončení zápasu rezignoval trenér Roy Hodgson. Bulvární deník Mirror přirovnal výbuch Anglie k nedávnému rozhodnutí Britů v referendu o vystoupení z Evropské unie. „Hodgsonův brexit! Naprosté ponížení. Existují tři jistoty v životě: smrt, daně a průměrné anglické vystoupení na velkých turnajích,“ napsal Mirror.

Šampionát pokračuje od čtvrtka do neděle čtvrtfinálovými zápasy. Největšími favority na celkový triumf jsou Francie (4:1), Německo (4,1:1), Belgie (5,2:1) a Itálie (7,9:1). Na titul Islandu bookmakeři vypsali kurz 47:1. Finále se hraje v neděli 10. července.

Newsletter