Výnos desetiletého amerického dluhopisu ochráněného o inflaci, tzv. TIPS, klesl pod -1,13 %. Dolar nehledě na to posiluje proti euru pod 1,1800 EURUSD. Procyklické měny oslabují, výprodejní tlak pozorujeme i u měn regionu. Koruna oslabuje nad 25,70 za euro.

Výpadek proudu na bruselském letišti zastavil odbavování

Výpadek elektrického proudu zastavil dnes ráno na bruselském letišti Zaventem odbavování cestujících. Příletů a odletů letadel se omezení zatím nedotklo, informovala agentura Reuters. Poblém nastal v hale, která byla teprve nedávno znovu zprovozněna po poškození během březnového teroristického útoku.

Elektřina vypadla kolem 6:00 SELČ. Příčina zatím není známa, podle mluvčí letiště se ale jedná o technický problém. Omezení odbavování cestujících i bezpečnostních kontrol by podle ní mohlo zpozdit během dopoledne odlety některých linek.

Halu, v níž došlo k výpadku energie, zprovoznilo letiště teprve minulý týden. Poškozena byla 22. března při teroristickém útoku, kterému padlo za oběť 16 lidí. Celkem si atentáty na letišti a v bruselském metru vyžádaly 32 obětí.

Newsletter