Příští ministryně financí USA Yellenová během včerejšího vystoupení v Senátu uvedla, že nebude usilovat o politiku slabého dolaru, nýbrž o trhem určené devizové kurzy. Dolar pokračuje v oslabování. Pod tlak jej dostala korekce amerických tržních sazeb. Globálně slabší americká měna podporuje ty rizikové, včetně koruny. Výjimkou je euro, které proti dolaru naopak umazává ranní zisky.

Výroba aut za deset měsíců stoupla o šest procent na 1,1 milionu

AKTUALIZOVÁNO – Výroba osobních aut v Česku za deset měsíců překonala milionovou hranici, když vzrostla o 5,6 procenta na 1,11 milionu vozů. Největší nárůst zaznamenala značka Škoda Auto. Dnes to oznámilo Sdružení automobilového průmyslu.

Škoda zvýšila výrobu o téměř devět procent na 631.436 aut, Hyundai Motor o zhruba dvě procenta na 286.800 vozů a kolínská TPCA o dvě procenta na 191.688 aut.

Výroba autobusů klesla o tři procenta na 3534 vozidel. Iveco zvýšilo produkci o dvě procenta na 3125 vozů, naopak výroba SOR klesla o třetinu na 364 autobusů. Jediný domácí výrobce nákladních aut Tatra zvýšil výrobu o 36 procent na 984 vozů.

Motocyklů značky Jawa bylo vyrobeno 1171, což je o 22 procent meziročně méně.

Newsletter