Dolar po včerejším oslabení část ztrát smazává v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se posouvá pod 1,1890 EURUSD. U měn regionu je patrný mírný výprodejní tlak. Kurz koruny se obchoduje nad 25,50 za euro.

Výroba se v kladenské Poldi rozjede příští týden,naplno na podzim

Výroba v kladenské Poldi se rozjede příští týden, naplno na podzim. Provoz huti byl přes půl roku přerušený, důvodem byly dluhy společnosti. Krajský soud povolil Poldi restrukturalizaci poté, co se našel nový investor. Společnost také posílá zbývajícím zaměstnancům výplaty, v úterý dostali mzdy za červen a k nim dlužné za březen. ČTK to dnes řekl personální ředitel Poldi Antonín Čimera.

Už několik týdnů pokračují v podniku údržbářské práce a opravy. Zapojili se do nich někteří ze zhruba 160 zaměstnanců, několik nových už bylo přijato, další zaměstnance začne Poldi nabírat po spuštění výroby. V pátek nebo v pondělí by měly být obnoveny dodávky elektřiny. „Postupně by měly nabíhat jednotlivé provozy, jako první kovárna 4,“ uvedl Čimera. Následovat by měla kovárna 5, k tomu i tepelné zpracování, dokončující výroba a koncem srpna ocelárna.

Výroba bude zpočátku omezená, na plánované čtyři směny by se měla rozjet až po několika měsících. Zaměstnance bude podnik shánět na všechny typy pozic, nyní akutně potřebuje účetní a pracovníka nákupu, uvedl Čimera.

Společnost se od předloňska potýkala s problémy, především s opožděnými výplatami. Odboráři proto vyhlásili stávkovou pohotovost. Plánovanou stávku většina odborářů nepodpořila. Společnost také dlužila za materiál a energie. Dluhy postupně platí.

Newsletter