Výrobcům módního zboží Ralph Lauren a Michael Kors klesly tržby

Americká oděvní společnost Polo Ralph Lauren se v prvním finančním čtvrtletí propadla do ztráty 22 milionů dolarů (532 milionů Kč). Na vině jsou nižší tržby i snahy o celkovou reorganizaci firmy, která snižuje náklady a zavírá desetinu prodejen. Pokles tržeb za první čtvrtletí oznámil dnes také americký výrobce módních doplňků Michael Kors Holdings.

Čisté příjmy Polo Ralph Lauren za čtvrtletí klesly o čtyři procenta na 1,55 miliardy USD, překonaly však odhady. Nečekaně lepší byl také upravený zisk na akcii ve výši 1,06 USD. Analytici v anketě společnosti Zacks Investment Research čekali zisk 89 centů.

Generální ředitel Stefan Larsson, který otěže firmy převzal koncem loňského roku od zakladatele Ralpha Laurena, odstartoval výrazné změny, snižuje náklady a zaměřuje se na značky, které firmu proslavily po celém světě. S tím souvisí také agresivní propagace hlavní značky, která oblékla například americký olympijský tým, uvedla agentura AP.

Nečekaně výrazný pokles čtvrtletních tržeb dnes vykázala americká značka módního zboží Michael Kors. Uškodil jí silný dolar, který odradil turisty od nákupu jejích kabelek a módních doplňků, ale i skutečnost, že do amerických obchodů přicházelo méně zákazníků, kteří raději nakupovali přes internet.

Čtvrtletní tržby sice nepatrně vzrostly a dosáhly 987,9 milionu USD, tržby v obchodech otevřených déle než rok se ale propadly o 7,4 procenta. Analytici v anketě společnosti Consensus Metrix počítali s poklesem pouze o 4,7 procenta.

Poptávka po módních doplňcích značky Michael Kors se ve čtvrtletí zvyšovala v Evropě, kde byl zájem hlavně o drobné kožené zboží či sportovnější obuv. Prodej kabelek a hodinek ale slábl, podotkl generální ředitel firmy John Idol.

Newsletter