Dolar oslabuje v dolarovém indexu i proti euru. Procyklické měny nemají jasný směr. Měny regionu střední a východní Evropy mírně posilují. Koruna se obchoduje pod 26,20 za euro.

Výsledky Erste a Fortuny rozhýbou pražskou burzu, hrozí tlak prodejců

Pražská burza bude dnes ve vleku globálního risk-off sentimentu a riziko prodejního tlaku na trhu před dlouhým víkendem je vysoké. Výsledky za dnešní den u Fortuny a Erste dodají potřebnou dynamiku. Fortuna překvapila pozitivně na všesch sledovaných urovních a pouze horší výhled pro celoroční propad EBITDA je kaňkou. Otázka tak zůstane, jak investoři přečtou tuto položku, která je ovlivněna daněmi a vyšší investiční činností, a zda titul najde sílu otestovat opět hranici 100 Kč. Rakouská Erste Bank potvrdila otočení dynamiky výsledků a dodala silná čísla. Snížení rizika kapitálu jako jeden z hlavních tahounů čísel, tak jako v případě Komerční banky, ale nemusí stačit, aby akcie, která předem „začerňovala“ očekávaná silná čísla, vybudovala nový nákupní moment. Riziko vyššího openu a otočení akcie do ztráty v průběhu dne je tak vysoké.

Tématem dne bude akcie Komerční banky, která bude po včerejším budíčku a propadu o 200 Kč bez náznaku poptávky testovat svou spodní hranici obchodování od února. Vzhledem k obchodování bez nároku na dividendu a současnému risk-off sentimentu na trzích tato hranice nemusí zafungovat jako podpora a bude ostře sledována pro další vývoj.

Newsletter