Vznikl projekt Angel Academy, vzdělávací platforma pro andělské investory

Angel Academy je nový projekt, který vzešel z iniciativy pražské pobočky mezinárodní sítě andělských investorů Keiretsu Forum. Ve spolupráci s právníkem Tomášem Ditrychem a co-workingem Node5 vznikla vzdělávací platforma skládající se z několika komponentů, ve kterých si své najdou jak ti, kteří již za sebou mají první investice, tak úplní investiční nováčci.

„Angel Academy nechce být další klasickou vzdělávací institucí. Posluchači si sami vyberou, které součásti mají zájem absolvovat. Na konci nevydáváme žádné certifikáty a diplomy, jde nám o to, aby se absolventi dozvěděli maximum informací co nejefektivnější cestou a odnesli si zážitek a podněty k dalšímu přemýšlení nad svými plánovanými investicemi. Díky zvolenému formátu klademe důraz na interaktivitu, lehkou konfrontaci a někteří spíkři do programu vnesou i prvky jakési reality show,“ uvedla projektová manažerka Petra Ďoubalová.

První kurz na téma „Proč se stát andělem“ uvede Simona Kijonková, zakladatelka několika startupů, například Zasilkovna.cz, mentorka a také angel investorka. Kurz se uskuteční 16. února. Simona Kijonková pozvala tři hosty z řad startupů, které zainvestovala.

„Projekt vzešel z dlouhodobé diskuze napříč českou startupovou a investorskou scénou, kdy jsme často naráželi na jeden a ten samý problém: vzdělávání a podpora startupů je zde na poměrně vysoké úrovni, ale co se týče takzvaných andělských investorů (business angelů), tak zde tento prvek úplně chybí. Investoři pak často dělají zbytečné, ale mnohdy zásadní chyby, které můžou být osudné pro celý startup, potažmo investora. Podobné problémy jsme identifikovali i v dalších zemích v rámci CEE regionu, Angel Academy tak má jistě potenciál i za hranicemi ČR,“ dodala Ďoubalová.

Ceny základních kurzů se budou pohybovat od 1500 Kč do 2500 Kč bez DPH v závislosti na lektorovi a náročnosti tématu.

Mezi aktivními partnery Angel Academy je co-working pro technologické společnosti Node5 nebo akcelerátor StartupYard. „Investování do startupů je vysoce rizikovým typem investování, ale návratnost může překonat jakákoliv očekávání. Bohužel ne každý ví, jak správně vybrat projekt a jak do něj poté vstoupit, aby mu zajistil co nejlepší budoucnost. Angel Academy je skvělou příležitostí, jak rozšířit řady kvalitních investorů v ČR a posouvat startupy zase o něco dále,“ říká k partnerství CEO StartupYardu Cedric Maloux.

Newsletter