Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Koruna se obchoduje pod 25,50 za euro.

Vznikla Česká národní koalice pro digitální pracovní místa

Ministerstva školství, práce a průmyslu, Úřad vlády ČR a sdružení firem Czech ICT Alliance uzavřely dohodu o vzniku České národní koalice pro digitální pracovní místa. Koalice bude mít tři měsíce na úvodní setkání a definování priorit a publikování výzvy pro všechny další zájemce, kteří se k této otevřené iniciativě budou chtít připojit. Koalice to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Vznik koalice je jedním z opatření Strategie digitálního vzdělávání do roku 2020. Národní koalice pro digitální pracovní místa vznikají v rámci Evropy i v dalších zemích.

„Platforma zaměřená na oblast digitálního vzdělávání, která by měla širokou podporu, je něco, co tu dlouhodobě chybělo. Vítám, že se vláda rozhodla zaměřit svou pozornost na prohlubování digitálních dovedností Čechů, bez kterých se dnes v každodenním životě jen těžko obejdeme. Je to však první krok a nyní nás všechny čeká velký kus práce, chceme-li naší zemi skutečně posunout dál,“ uvedl vládní koordinátor digitální agendy Tomáš Prouza.

Stát hodlá podle dřívějšího oznámení do roku 2020 s přispěním EU fondů vynaložit na zvýšení digitální gramotnosti občanů kolem sedmi miliard Kč.

Newsletter