Dolarový index slábne dále pod 92 bodů. Euro po včerejším výprodeji po dosažení 1,2000 EURUSD nabírá další zisky zpět k této rezistenci. Koruna po pondělním oslabení drží hodnoty nad 26,20 za euro. Nad očekávání lepší revize HDP za 3Q neměla výraznější vliv.

Wall Steet smíšená. Fed Minutes nepřekvapily

Americké akcie dnes zakončily mírně smíšeně. Index S&P 500 odepsal 0,09 % a klesl na 2125,9 bodů. Dow Jones se snížil o 0,15 %, což odpovídá 18285,5 bodům. Technologický Nasdaq jeako jediný lehce vzrostl, a to o 0,03 % až na 5071,7 bodů.

Z dnešních událostí byly nejvýznamjší tzv. Fed Minutes, neboli přepis dubnového jednání měnového výboru americké centrální banky. Ukázalo se, že její vedení považuje slabý růst největší ekonomiky světa během prvního čtvrtletí pouze za přechodný. Z přepisu také vyšlo najevo, že většina zástupců FOMC je přesvědčená o tom, že ekonomická data nebudou v červnu natolik přesvědčivá, aby mohlo dojít na první zvýšení sazeb. Byla tak potvrzena očekávání investorů ohledně pravděpodobné normalizace úrokové politiky až během druhé poloviny roku.

Fed: Slabý růst je přechodný, v červnu vyšší sazby nečekejte

Ze zástupců Fedu promluvil i Evans. Ten je toho názoru, že sazby by se neměly zvýšit před rokem 2016, ale že může být ještě přesvědčen o opaku.

V rámci idnexu S&P 500 se nejvíce dařilo telekomunikacím a nejhůře naopak finančnímu sekotru. Dow Jones se propadl pod vahou poklesu akcií společnosti DuPont, které se nejvíce snažila brzdit General Electric.

Americký dolar zpevnil. Na páru s eurem si připsal +0,43 %, což odpovídá zhruba 1,109 dolaru za euro.

Newsletter