Wall Street i ropa níž. Akciemi hýbou výsledky

Americký akciový trh v úterní obchodní seanci mírně klesal. Svůj podíl na tom měly smíšené výsledky firem, data z ekonomiky i nižší ceny ropy. Nejzásadnější událostí týdne je probíhající dvoudenní měnové zasedání centrální banky Fed, která zítra odhalí své aktuální závěry, tj. přiblíží znovu téma zvýšení sazeb.

Dnešní závěr indexů: S&P 500 -0,25 %, Dow Jones -0,23 %, Nasdsaq -0,09 %.

Důvěra amerických spotřebitelů klesla z letošního maxima

Z americké ekonomiky dnes přišla zpráva o druhém poklesu zakázek zboží dlouhodobé spotřeby v řadě. Index spotřebitelské důvěry sestoupil z letošního maxima, když ke zhoršení přispělo zejména zpomalení růstu na trhu práce.

Výsledková sezóna v USA je v plném proudu. Automobilka Ford dnes oznámila zvýšení čtvrtletního zisku takřka na dvojnásobných 1,9 miliardy dolarů, rekordní výsledky na severoamerickém trhu a snížení ztrát v Evropě. Akcie Fordu uzavřely o 5 procent slabší.

Zisk automobilky Ford se vyhoupl na dvojnásobek

Akcie Alibaba po silných výsledcích rostou o 8 %

Tržby čínského internetového prodejce Alibaba meziročně vzrostly o třetinu a překonaly očekávání trhu. Akcie Alibaby, s nimiž se obchoduje na newyorské burze, vzrostly o více než 4 procenta.

Dolar vůči euru před zítřejšími závěry Fedu drží pozice a v závěru obchoduje poblíž 1,1040 EURUSD. Ceny ropy dnes klesaly o zhruba 2 %: Brent pod 47 dolarů za barel a WTI k 43 dolarům za barel.

Newsletter