Wall Street rostla, trh sleduje svědectví bývalého ředitele FBI J.Comeyho

Akcie ve Spojených státech dnes posílily. Důvodem byla úleva, že písemné svědectví bývalého ředitele Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamese Comeyho neobsahovalo žádné velké překvapení ohledně šetření údajného zásahu Ruska do amerických prezidentských voleb. Investoři se nyní soustředí na čtvrtek, kdy bude Comey vypovídat v Kongresu, konají se parlamentní volby v Británii a zasedá měnový výbor Evropské centrální banky (ECB).

V závěru obchodování index Dow Jones stoupl o 37,46 bodu, tedy 0,18 procenta, na 21.173,69 bodu. Širší index Standard & Poor‘s 500 vzrostl o 3,81 bodu, neboli 0,16 procenta, na 2433,14 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se zvýšil o 22,32 bodu, čili 0,36 procenta, na 6297,38 bodu.

Comey by měl ve čtvrtek vypovídat před senátním výborem pro dohled nad tajnými službami. Výbor vyšetřuje možné zásahy Ruska do loňských amerických voleb. Investoři se obávali, že případné nové odhalení ve svědectví Comeyho by mohlo ohrozit programy Trumpa na snížení daní a omezení regulací.

Dnes výrazně klesly akcie energetických společností. Důvodem bylo snížení cen ropy způsobené nečekaných růstem zásob v USA, napsala agentura Reuters.

Euro dnes mírně oslabilo vůči dolaru. Mohla za to zpráva ze zdrojů, podle které ECB ve čtvrtek sníží výhled inflace na příští tři roky. Ztráty naopak zbrzdily spekulace, že ECB zlepší výhled ekonomického růstu eurozóny. Obchodníci také zůstávají obezřetní před volbami v Británii a výstupem Comeyho.

V závěru obchodování euro vůči dolaru oslabilo o 0,1 procenta na 1,1268 USD, k jenu však stouplo o 0,3 procenta na 123,73 JPY. Dolar vůči jenu klesl o 0,4 procenta na 109,80 JPY. Dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, se zvýšil o 0,1 procenta na 96,65 bodu.

Newsletter