Wall Street v mínusu. Úřadovala ropa a technologie

Americké akcie během dnešního obchodování oslabily po předchozích třech nárůstech za sebou. Energetické společnosti se dostaly pod tlak kvůli výraznému poklesu cen ropy. Dolů zamířily rovněž akcie některých významných technologických podniků, například firem Apple a Facebook.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes odepsal 0,71 procenta a uzavřel na 18.261,45 bodu. Širší index S&P 500 se snížil o 0,57 procenta na 2164,99 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite klesl o 0,63 procenta na 5305,75 bodu.

Za celý týden si Dow Jonesův index nicméně připsal téměř 0,8 procenta. Indexy S&P 500 a Nasdaq stouply dokonce o zhruba 1,2 procenta.

Akcie ropného gigantu Chevron dnes oslabily o 0,8 procenta. Světové ceny ropy se propadly o zhruba čtyři procenta kvůli poklesu očekávání, že přední těžařské země se příští týden dokážou dohodnout na omezení produkce.

Akcie internetové společnosti Twitter nicméně prudce posílily díky zprávám o tom, že o převzetí firmy projevilo zájem několik velkých technologických podniků.

Na devizovém trhu dnes dolar zůstal bez výraznějších změn vůči koši ostatních předních měn. Investoři totiž zaujali vyčkávací postoj před pondělní debatou prezidentských kandidátů Hillary Clintonové a Donalda Trumpa.

Dolarový index, který měří hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, se dnes výrazněji nezměnil, za celý týden však ztratil zhruba 0,7 procenta. To představuje jeho nejhorší týdenní výsledek za poslední měsíc.

Euro si vůči dolaru v závěru obchodování v New Yorku připisovalo 0,2 procenta na 1,1230 USD. Libra však během dnešního obchodování vůči dolaru výrazně oslabila a dostala se až na pětitýdenní minimum v blízkosti 1,29 USD. Britská měna zůstává pod tlakem kvůli rozhodnutí Británie vystoupit z Evropské unie.

Newsletter