Wall Street vedl do ztrát i Catepillar, oživila ropa

Akcie v USA dnes ztrácely. Důvodem k tomu byly obavy ze zpomalování růstu světové ekonomiky. Přispěla k tomu i strojírenská společnost s globálním rozsahem Caterpillar, která zhoršila výhled hospodaření a uvedla, že během příštích let sníží počet zaměstnanců. Index S&P 500 zakončil níže o 0,3 %, DJIA odepsal 0,5 % a Nasdaq končí níž o 0,4 %.

Světové ceny ropy mírně zpevňují, obchodování je ale rozkolísané. K růstu cen přispěla zpráva o poklesu zásob suroviny v důležitém americkém překladišti Cushing, výraznějšímu zdražení ropy naproti tomu bránil pokles na akciových trzích ve Spojených státech. Brent sílí o procento k 48,3 USD/barel, WTI také o procento k 45,1 USD/b.

„Jakmile trh zaregistroval údaje společnosti Genscape (o poklesu zásob), nastalo technické oživení (cen ropy),“ komentoval obchodník Peter Donovan z Liquidity Energy. Ceny ale podle něj zároveň tlačil dolů pokles amerického akciového indexu S&P 500. Evropské akcie zavřely o řádově 2 procenta níž, zejména pod tíhou kauzy kolem Volskwagenu, která se šíří ve vyšetřování dalších automobilek.

Newsletter