Weby: Podnikatel Burda získal 14procentní podíl v Leo Expressu

V soukromém železničním dopravci Leo Express koupil čtrnáctiprocentní podíl bývalý většinový vlastník pivovarnické skupiny Pivovary Lobkowicz Martin Burda. Stal se tak druhým největším akcionářem firmy po Leoši Novotném, který vlastní víc než 80 procent. Napsaly to dnes zpravodajské servery MotejlekSkocdopole.com a E15.

Deníku E15 transakci potvrdili Burda i mluvčí Leo Expressu Petra Valentová. Dalším akcionářem Leo Expressu jsou Peter Jančovič, který dopravci nedávno prodal polskou minibusovou firmu Tiger Express obsluhující spojení Ostravska především s polskými letišti. Víc než dvě procenta akcií vlastní generální ředitel Leo Expressu Peter Köhler.

Novotného Leo Express začal v roce 2012 provozovat s novými soupravami Stadler Flirt spojení mezi Prahou a Ostravskem. Vlaky začaly časem jezdit až do Košic a postupně se na ně napojovaly autobusové linky do Polska, Rakouska a na Ukrajinu. Díky partnerství s FlixBusem má firma v síti také linky do Německa.

Leo Express loni snížil ztrátu na 67 milionů korun z 135 milionů v roce 2014. Tržby společnosti vzrostly o 80 milionů korun na zhruba 260 milionů korun.

Newsletter