Na amerických trzích se dnes z důvodu státního svátku neobchoduje. Absence amerických obchodníků se patrně projeví na nižší likviditě dolarového trhu. Měny regionu po ranním oslabení odmazávají ztráty. Nejvíce posiluje koruna, a to až k hranici 26,15 za euro, která dříve zafungovala jako support.

WikiLeaks i v den voleb zveřejňuje e-maily kampaně Clintonové

Skupina WikiLeaks i v den voleb pokračuje ve zveřejňování e-mailů odcizených ze serveru šéfa kampaně Hillary Clintonové Johna Podesty. Podle webových stránek listu The Wall Street Journal se jedna z významných skupin ovlivňujících letošní volby do poslední chvíle snaží útočit na pozici demokratické kandidátky.

S dnešní celkem pětatřicátou kolekcí Podestovy elektronické pošty, jejíž krádež americké bezpečnostní úřady připisují ruským hackerům, bylo celkem publikováno přes 58.000 e-mailů.

Figurovaly v nich například informace o údajně problematických darech pro dobročinnou nadaci manželů Clintonových, o koordinaci kroků kampaně Clintonové a ministerstva zahraničí v aféře s používáním soukromého serveru či další údaje potenciálně poškozující demokratickou političku v očích voličů.

Newsletter