WOOD & Company nakupoval budovy v Praze a Bratislavě

Společnost Europa Capital reprezentovaná Savills dokončila prodej pražského Hadovka Office Parku investiční skupině WOOD & Company, vedoucí privátní investiční bance v regionu střední Evropy.

Hadovka Office Park je skvěle situovanou kancelářskou budovou nacházející se v Praze 6 na Evropské ulici, která spojuje centrum s pražským mezinárodním letištěm. Budova, která disponuje 22 265 m² (GLA) kancelářských prostor, sestává ze čtyř nadzemních podlaží a ze dvou podzemních parkovacích podlaží. Objekt je rozdělen na čtyři části se samostatnými recepcemi a nabízí kancelářské prostory v rozmezí od 100 do 4500 m². Ty jsou vhodné jak pro větší, tak pro menší firmy. Díky iniciativě při správě budovy ze strany původního správce, společnosti Europa Capital, je Hadovka ze 100 % obsazena významnými nájemci jako CapGemini, MSD (Merck & Company), Otis and Carrier (obě patří pod společnost United Technologies Corporation). Kancelářské prostory jsou dále doplněny vlastní kavárnou, jídelnou a posilovnou.

Po celou dobu co Europa Capital byla majitelem nemovitosti, a to i v průběhu rekonstrukce společných prostor si budova udržovala v podstatě plnou obsazenost. Budova navíc získala výborné hodnocení v rámci ratingu excellent BREEAM. Hadovka Office Park nyní přechází do majetku a portfolia WOOD & Company Czechoslovak High-Yield Realitního Podfondu, otevřeného fondu kvalifikovaných investorů spravovaného společností WOOD & Company.

„O kvalitě tohoto objektu svědčí stálost jeho nájemců. Renovace a investice, které jsme zde provedli, byly a jsou dalšími kroky k jejich větší spokojenosti. Tento obchod je dobrým příkladem naší strategie získávat kvalitní aktiva, která však vyžadují další kapitál pro jeho modernizaci, ale následně nabízejí zvýšení ziskovosti,“ uvedl James Pennington, Asset Management Director. 

„Jsme potěšeni, že můžeme zařadit Hadovka Office Park do portfolia High-Yield Realitního Podfondu, který je spravovaný skupinou WOOD & Company a jehož součástí jsou již další tři kancelářské projekty v Bratislavě. Nyní se chystáme zaměřit na kancelářský trh v Praze, Hadovka tudíž skvěle zapadá do naší strategie i plánů. Hadovka je kancelářská budova třídy A umístěná v jedinečné lokalitě s dobře diverzifikovaným portfoliem nájemců. Nyní se budeme věnovat dalšímu zlepšování kvality služeb právě pro ně,“ dodal Vladimír Jaroš, CEO ve WOOD & Company:

„Jsme rádi, že jsme mohli WOOD & Company asistovat  při úspěšném nákupu Hadovka Office Park, vysoce kvalitní kancelářské budovy, která těží z významných investic předchozího majitele a nyní je připravena dlouhodobé výnosy poskytnout investorům Fondu WOOD & Company. Prodej Hadovka Office Parku je zatím jednou z největších transakcí uzavřených v tomto roce, ačkoliv v tržním segmentu ‚kanceláře, maloobchod a průmysl & logistika‘ očekáváme ještě v příštích měsících významnou aktivitu. Předpokládáme, že v roce 2018 objem transakcí ve výše zmíněném segmentu přesáhne 2 miliardy EUR,“ uvedl Chris Sheils, Head of Investment Properties v CBRE.

O Europa Capital:
Společnost Europa Capital je investiční fond v oblasti real estate, zaměřující se na evropské trhy. Europa Capital již více než 20 let zajišťuje rizikově vážené výnosy skupině globálních investorů. Zaměřuje se na výnosy z investic v oblasti real estate jak formou equity, tak i dluhových účastí. Od roku 1995 společnost Europa Capital založila a získala zdroje pro devět realitních fondů a uzavřela více jak 128 transakcí v hodnotě přes 10,9 miliardy EUR v 19 evropských zemích.
Europa Funds těží z vybudované sítě partnerů Europa Capital napříč Evropou, kteří se podílejí na akvizicích Europa Funds. Některé z těchto partnerských vztahů trvají více než dvacet let.
Europa Capital je členem společnosti Rockefeller Group International, Inc. („RGI“), dceřiné společnosti Mitsubishi Estate Co. Ltd. RGI je mimo jiné také strategickým investorem. Europa Capital Partners LLP a Europa Capital LLP jsou licencovány a regulovány finančním orgánem Financial Conduct Authority.
O WOOD & Company:
Společnost byla založena v roce 1991. WOOD & Company je s týmy v Praze, Bratislavě, Varšavě, Miláně, Bukurešti a Londýně přední investiční bankou v regionu CEE. Zaměřuje se na poskytování služeb v oblastech corporate finance a kapitálových trhů, obchodování s cennými papíry a správy majetku. WOOD & Company svým klientům poskytovala poradenské služby při více než 150 mandátech v hodnotě přibližně 50 mld. EUR. Objem cenných papírů zobchodovaných společností WOOD & Co na 6 evropských burzách (Varšava, Praha, Vídeň, Budapešť, Bukurešť a Istanbul) činí průměrně přes 15 miliard EUR ročně.

Newsletter