Zisky dolaru zabrzdil pokles amerických sazeb, zejména těch reálných měřených TIPSy. Euro posiluje nad 1,1900 EURUSD. Padají americké sazby podpořily měny regionu. Koruna zpevňuje pod 25,50 za euro.

Wüstenrot poskytl loni úvěry za téměř 13 miliard korun

Finanční skupina Wüstenrot poskytla v roce 2018 svým klientům úvěry a hypotéky v celkovém objemu 12,7 miliardy korun. Jedná se o nejvyšší sumu za 26 let působení Wüstenrotu na českém trhu. Oproti roku 2017 vzrostl celkový objem o více než třetinu především díky atraktivním podmínkám úvěrů a zvýšenému zájmu o hypotéky. Wüstenrot tak o polovinu zvýšil svůj tržní podíl na trhu s hypotečními úvěry pro fyzické osoby.

„Strategické rozhodnutí, které jsme učinili na začátku roku, stát se společností orientovanou na finanční poradce, ale i nové produkty a maximální snaha vyhovět potřebám klientů stojí za rekordními čísly Wüstenrotu v roce 2018,“ říká Michael Pupala, generální ředitel a předseda představenstva finanční skupiny Wüstenrot a dodává: „Významně se na našem úspěchu podílel také rozvoj obchodní sítě. V loňském roce jsme otevřeli dvě nová regionální centra a 20 dalších poboček.“

Wüstenrot poskytl hypotéky za více než 10,7 miliardy korun a dosáhl tím rekordního výsledku za celou dobu své činnosti. Ve srovnání s rokem 2017 stoupl v loňském roce objem hypoték téměř o padesát procent, zatímco celý trh s financováním bydlení vykáže za rok 2018 spíše pokles.

Úspěšný rok se projevil i na zvýšeném podílu na trhu hypotečních úvěrů pro fyzické osoby – za celý rok vzrostl podíl Wüstenrotu téměř na pět procent. A v  prosinci dosáhl podle údajů hypoindexu rekordních 11 %.

Zájem o překlenovací a řádné úvěry ze stavebního spoření se pohyboval na obdobné úrovni jako v roce 2017. Klienti si tak především na vylepšení bydlení či na družstevní byty půjčili téměř dvě miliardy korun.

„I nadále chceme být skupinou nabízející férové a transparentní podmínky jak klientům, tak finančním poradcům. Věřím, že v letošním roce budeme pokračovat v nastoupeném trendu, který ještě umocní první výsledky procesu digitální transformace Wüstenrotu,“ uzavírá Pupala.

Newsletter