Y Soft hlásí silný růst na globálním trhu, roste počet zákazníků

Firma Y Soft dnes aktualizovala statistiky za finanční rok 2017, který začíná 1. července 2016 a končí 30. července 2017. Ty i nadále potvrzují silný růst a dobré podmínky pro vývoj dalších inovací ve strategických oblastech podnikových řešení.

Y Soft v roce 2017

Počet zákazníků se zvýšil ze 14 tisíc na 15 tisíc, což potvrzuje rostoucí poptávku po řešeních budovaných na platformě YSoft SafeQ. Zvýšil se i počet zákazníků uváděných v žebříčku Fortune 500. Oproti 23 procentům v roce 2016 řešení Y Soft věří již 31 procent firem z prestižního seznamu.

Pokud jde o výkon na globálních trzích, nejvyšších tržeb Y Soft dosáhl v regionech Severní a Latinské Ameriky (NALA), které se na celkových tržbách podílely ze 14 procent, a v asijsko-pacifické oblasti (APAC) s 12procentním podílem. Podíl regionu NALA na celkovém počtu zákazníků se zvýšil ze čtyř procent na rovnou desetinu.

Loni v říjnu Y Soft představil službu Global Operational Excellence (GOE) Framework, sadu procesů a nástrojů, které zjednodušují implementaci řešení YSoft SafeQ u globálních zákazníků a přispívají k hladkému průběhu instalace. Po roce provozu se potvrdilo, že služba v rámci celkového prodejního cyklu (od prvního kontaktu se zákazníkem po samotnou instalaci) uspoří 27 procent času na straně partnera. Instalace, při nich partneři využili GOE, zahrnovaly v průměru 350 tiskových zařízení.

Y Soft se v uplynulém roce zaměřil i na další investice do vývoje, obchodní infrastruktury a výrobních technologií. Otevřel nové vývojové centrum v Ostravě, obchodní a servisní pobočku v Číně a přesunul své výrobní zázemí do nové, větší budovy. Hlavním cílem těchto kroků bylo udržet si vhodné podmínky k vývoji dalších inovací a k naplnění strategického cíle podporovat globální růst na trzích s výrazným obchodním potenciálem.

„V souvislosti se sílícím trendem integrovaných workflow řešeních se firemní zákazníci stále častěji zajímají o digitální transformaci, zabezpečení tiskáren a nízkonákladovou, flexibilní IT infrastrukturu,” říká Václav Muchna, CEO spoluzakladatel společnosti Y Soft. „Se svým platformním přístupem, silnými zkušenostmi v oblasti vývoje hardwaru a SaaS obchodním modelem dnes dokážeme vyjít potřebám a očekáváním zákazníků vstříc lépe než kdykoli předtím.”

„Bezpečnost, IoT a obchodní modely typu as-a-service proměňují hodnotu produktů a služeb určených pro dnešní digitální pracovní prostředí. Poskytovatelé řešení, kteří své produkty přizpůsobují současným technologickým potřebám, budou mít na dynamickém IT trhu lepší šanci na úspěch,” dodává Louella Fernandes, hlavní analytička společnosti Quocirca.

O společnosti Y Soft
Y Soft poskytuje chytrá podniková řešení, díky nimž organizace fungují efektivněji. Naše platforma YSoft SafeQ pomáhá zákazníkům řídit, optimalizovat a zabezpečit tisk i digitalizaci dokumentů. V rámci řešení pro 3D tisk se soustředíme na segment vzdělávacích institucí, kde nabízíme unikátní propojení technologie 3D tisku s komplexním nástrojem pro řízení a účtování tisku. Díky našemu řešení mohou školy spolehlivě a efektivně zapojovat 3D tisk do svých výukových plánů.
Y Soft vznikl v roce 2000. Společnost sídlí v Brně, celosvětovou sítí poboček pak pokrývá Severní a Latinskou Ameriku, Evropu, Blízký východ a Afriku a region Asie a Pacifiku včetně Austrálie. 

Newsletter