Yahoo má dva nové členy správní rady

Americká internetová společnost Yahoo jmenovala dva nové členy své správní rady. Firma k tomuto kroku přistoupila v době, kdy uvažuje o budoucnosti svých klíčových internetových aktivit. Akcie Yahoo za poslední rok oslabily o více než 20 procent a někteří velcí investoři tlačí firmu k tomu, aby své klíčové aktivity odprodala.

Novými členy rady se v úterý stali bývalá ředitelka v bance Morgan Stanley Catherine Friedmanová a bývalý finanční ředitel technologické společnosti Broadcom Eric Brandt, uvedla firma v dnešním sdělení.

Správní rada se tak rozrostla na devět členů. Podle jejího předsedy Maynarda Webba budou oba noví členové firmě nápomocní v době, kdy podnik zvažuje další možnosti.

Yahoo v únoru informovala, že si najala tři investiční banky, aby pro ni vyhodnocovaly možné nabídky na klíčové internetové aktivity a další majetek. Předpokládá se, že zájem o klíčové aktivity Yahoo by mohly mít kromě jiných také telekomunikační firma Verizon či vydavatelství Time.

Yahoo ale rovněž uvažuje, že by svoje internetové aktivity vyčlenila do nové firmy. Také přemýšlí o vyčlenění podílu v největším čínském internetovém prodejci Alibaba.

Yahoo patří ve svém oboru k průkopníkům a na konci 90. let to byl dominantní poskytovatel e-mailových účtů zdarma. Firmu ale později dohnala a nakonec i předehnala konkurence. V loňském čtvrtém čtvrtletí se podnik propadl do ztráty 4,4 miliardy dolarů (106,4 miliardy Kč).

Newsletter