Young & Rubicam založila v Praze produkční firmu Ray Productions

Reklamní agentura Young & Rubicam založila v Praze vlastní produkční společnost Ray Productions. Nabídne veškeré produkční služby od natáčení spotů, video a audio postprodukci, tisk, digitální produkci či design. Firma to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Většinovým vlastníkem Ray Productions je agentura Young & Rubicam, partnerem ve firmě je produkční a postprodukční společnost Hogarth Worldwide. Její evropská síť byla vybudována tak, aby se mohla specializovat jak na nákladné produkce, tak na nízkorozpočtové zakázky.

Nová firma pod vedením výkonného ředitele Young & Rubicam pro střední a východní Evropu Petra Havlíčka bude mít vedle pražského sídla pobočky v Londýně, Paříži, Lisabonu a Krakově.

„Léta jsem viděl, jak produkce vedle nás vyrůstají a nabízejí služby přímo klientům, což mě inspirovalo. Jestliže máte vytvořenou funkční kvalitní mezinárodní síť agentur, můžete ji využít i k ostatním službám. S vlastní produkcí budeme schopni klientovi poskytnout špičkový kompletní servis, centralizovaně a podstatně výhodněji,“ uvedl Havlíček.

Londýnská pobočka Ray Productions bude sloužit především náročné velkorozpočtové produkci, v Paříži budou využita stávající studia k zužitkování výhod atraktivní lokace, Lisabon se bude soustředit na designové zakázky a náročnou digitální produkci a Krakov nabídne digitální služby a jednoduchý digitální obsah.

Česká metropole disponuje podle Havlíčka skvělým výrobním zázemím, profesionalitou štábů, filmovými ateliéry, stavbou složitých dekorací a kvalitní postprodukcí. „Máme tu filmové školy s tradicí, jsme známí produkční zručností a vynikajícím poměrem cena-výkon,“ dodal Havlíček.

Newsletter