Z dozorčí rady Agelu byl odvolán exministr obrany Martin Barták

Z funkce člena dozorčí rady akciové společnosti Agel, která v Česku i na Slovensku provozuje zdravotnická zařízení, byl na konci září odvolán bývalý ministr obrany Martin Barták. Představenstvo na základě vzájemné dohody opustil k říjnu také lékař Karel Dostalík, řekla dnes ČTK mluvčí Agelu Radka Miloševská.

„Místa v šestičlenném představenstvu a sedmičlenné dozorčí radě zůstanou prozatím neobsazena,“ dodala. Bližší podrobnosti ke změnám v orgánech společnosti mluvčí neuvedla.

Barták byl spolu se zbrojařem Michalem Smržem stíhán v kauze nákupu aut Tatra pro českou armádu. Stíháni byli zhruba čtyři roky. Soudy nakonec rozhodly, že se ani jeden z mužů nedopustil trestného činu.

Skupina Agel je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě. Kromě České republiky skupina působí od roku 2006 i na Slovensku. Loni ve svých zařízeních v obou zemích hospitalizovala celkem 170.000 pacientů, ambulantně bylo ošetřeno 2,5 milionu lidí. Skupina zaměstnává téměř 11.000 lidí. V České republice provozuje kromě nemocnic také polikliniky, síť lékáren, laboratoře, distribuční společnosti a další specializovaná zdravotnická zařízení.

Newsletter