Z Francie jsou hlášeny incidenty s muži ozbrojenými noži

V letovisku na jihu Francie, v Garde-Colombe, dnes muž ozbrojený nožem napadl a zranil šestačtyřicetiletou ženu a její tři dcery, které právě snídaly. Podle nepotvrzených zpráv útočníka původem z Maroka vyprovokovalo údajně vyzývavé oblečení jeho sousedek v letovisku. Prokurátor ale tyto zprávy odmítl jako fámy.

Nejmladší, osmiletá dívka, musela být kvůli zraněním operována, ale podle lékařů není v ohrožení života. Útočník byl zadržen.

Další incident s jiným mužem ozbrojeným nožem byl ohlášen z městečka Bollène na jihu Francie – v místním hotelu četníci dnes večer zatkli hotelového hosta, který se zabarikádoval ve svém pokoji a odmítal zaplatit účet.

Oba incidenty se odehrály ve zjitřené atmosféře, která ve Francii panuje po vražedném útoku v Nice, kde před pěti dny útočník za volantem kamionu vjel do davu a zabil 84 lidí.

Pachatelem dnešního útoku v Garde-Colombe byl podle policie sedmatřicetiletý útočník původem z Maroka. Prokurátor prohlásil, že zadržený, který je podezřelý z pokusu o vraždu, svůj motiv zatím nevysvětlil.

V Bollène úřady po ohlášení mimořádné události v jednom z místních hotelů neváhaly ubytovací zařízení evakuovat, okolí uzavřít a přivolat elitní zásahovou jednotku i pyrotechniky z Marseille. Muž, který se uzavřel ve svém hotelovém pokoji, měl prý u sebe podezřelý balíček, ze kterého trčely dráty.

Newsletter