Z klidu Wall Street vytrhlo převzetí Medivation Pfizerem

Americké akcie uzavřely dnešní obchodování bez výraznějších změn. Pokles energetického sektoru, za kterým stály nižší ceny ropy, byl kompenzován růstem akcií biotechnologických společností. Ty podpořila velká akvizice ve farmaceutickém průmyslu.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, dnes odepsal 0,12 procenta a uzavřel na 18.529,42 bodu. Širší index S&P 500 klesl o 0,06 procenta na 2182,64 bodu, index technologického trhu Nasdaq Composite se naopak zvýšil o 0,12 procenta na 5244,60 bodu.

Akcie ropného gigantu Chevron oslabily o téměř 0,4 procenta. Světové ceny ropy se propadly o zhruba tři procenta kvůli vyhlídkám na růst dodávek suroviny z Iráku a Nigérie a zprávě o stoupajícím vývozu pohonných hmot z Číny.

Cena akcií výrobce léků na rakovinu Medivation dnes naopak prudce stoupla poté, co se farmaceutický gigant Pfizer dohodl na převzetí podniku za zhruba 14 miliard dolarů.

Pozornost finančních trhů se nyní soustředí na páteční projev šéfky americké centrální banky (Fed) Janet Yellenové. Investoři doufají, že si díky tomuto vystoupení budou moci udělat lepší představu o dalším vývoji úrokových sazeb ve Spojených státech.

Newsletter