Evropské akcie rostou, futures amerických jsou v plusu. Rostou i evropské a americké výnosy. Dolar zpevnil zpět pod 1,1300 EURUSD. Procyklické měny i měny regionu jsou v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,70 za euro.

Z Moskvy vyrazili do Berlína ruští motorkáři Noční vlci

Oslavit 71. výročí vítězství Rudé armády ve druhé světové válce nad hitlerovským Německem vyrazili dnes z Moskvy do Berlína motorkáři ruského klubu Noční vlci. Mají v úmyslu projet pěti členskými státy Evropské unie, včetně Česka, bez ohledu na protesty, které jejich akce stejně jako loni vyvolala.

Kolona podle agentury TASS vyjela v čele s šéfem klubu Alexandrem Zaldostanovem řečeným Chirurg, který však své druhy bude provázet jen na ruském území. Vůdce Nočních vlků totiž nedostal vízum pro vstup do schengenského prostoru volného pohybu, protože je na sankčním seznamu EU kvůli podpoře proruských separatistů na východě Ukrajiny.

Zaldostanov letošní trasu neupřesnil. Řekl jen, že povede do Německa přes Bělorusko, Polsko, Slovensko, Rakousko a Česko.

Loni někteří ruští motorkáři nedostali v Polsku a Německu vstupní víza, do Berlína z nich nakonec oklikami dorazila jen část. Během jízdy se k nim ale přidali příznivci z několika evropských zemí. Varšava dala najevo, že jim chce cestu překazit i letos.

Newsletter