Z Trumpova mítinku byl vyveden demonstrant, došlo i na pěsti

Z volebního mítinku favorizovaného republikánského kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa v arizonském Tusconu vyveden demonstrant, který poté schytal od jednoho z Trumpových příznivců rány pěstí a kopance. Ukazuje to jedno z videí, která dnes zveřejnila americká média a která zachycují další incidenty na předvolebních akcích realitního magnáta. Trump po dalších incidentech na jeho předvolebních akcích prohlásil, že násilnosti rozdmýchávají „profesionální agitátoři“.

Z videa, které zveřejnila televize NBC, vyplývá, že jednoho demonstranta v sobotu v arizonském Tusconu bil pěstmi a kopal účastník Trumpova mítinku. Agresor byl podle televize předběžně zadržen a obviněn z násilného napadení. Protestujícího mladého muže předtím ze sálu vyvedla ochranka.

Na videu je rovněž vidět zjevně hajlujícího muže s bílou kapucí Ku-Klux-Klanu. Trump podle televize během svého následujícího projevu muže označil za „odporného“ člověka.

Na jiném videu je zachycen manažer Trumpovy kampaně Corey Lewandowski, jak za límec košile vyvádí z akce prezidentského kandidáta jiného protestujícího. Trump dnes v rozhovoru s televizní stanicí ABC svého manažera hájil a odmítl odsoudit své stoupence, kteří odpůrce napadají na stále chaotičtějších předvolebních akcích.

Trump rovněž odmítl odvolat své varování, že pokud ho Republikánská strana odmítne nominovat na prezidenta, hrozí nepokoje v ulicích, i když si je prý nepřeje. „Nevím, co se stane, ale říkám vám, že tu bude spousta nešťastných lidí,“ řekl.

V sobotu odpůrci Trumpa blokovali svými auty hlavní silnici vedoucí na předměstí Phoenixu, kde se miliardář chystal vystoupit na dalším ze svých mítinků. V místě se vytvořila několikakilometrová zácpa.

Trump doufá, že se mu podaří uspět v Arizoně v rámci dalšího boje o prezidentskou nominaci.

Newsletter