Zahraniční investice na Slovensku v pololetí prudce stouply

Zahraniční podniky se v letošním prvním pololetí dohodly, že na Slovensku investují 500 milionů eur (zhruba 13,5 miliardy Kč). To představuje meziroční nárůst o 188 procent. Vyplývá to podle agentury Reuters z dnešních údajů slovenského ministerstva hospodářství a investiční agentury SARIO.

„Je to další důkaz, že Slovensko má stabilní podnikatelské a politické prostředí. Důležitými faktory úspěchu jsou rovněž společná měna euro, správné hospodářské priority vlády a kvalifikovaná pracovní síla,“ uvedl ministr hospodářství Peter Žiga. „Výsledky za první pololetí 2016 dokazují, že Slovensko je pro investory stále atraktivní,“ dodal generální ředitel agentury SARIO Robert Šimončič.

Agentura SARIO v prvním pololetí asistovala u 19 úspěšných investičních projektů, což představuje meziroční nárůst o 36 procent. Tyto projekty přímo vytvoří více než 2000 pracovních míst a nepřímo by měly vést ke vzniku dalších tisíců nových pracovních příležitostí. Značná část investic přitom směřuje do regionů s vyšší mírou nezaměstnanosti, upozornilo ministerstvo.

Newsletter