Zájezdy na OH je stále možné koupit, levné letenky jsou vyprodané

Zájezdy na olympiádu do Brazílie je stále možné koupit, levné letenky jsou ale vyprodané. Ceny letenek i ubytování v Riu de Janeiro na termín olympiády vzrostly meziročně o desítky procent. Podle prodejců letenek a cestovních kanceláří ale kvůli obavám z viru zika či bezpečnosti v zemi koupené zájezdy či letenky nikdo nestornoval.

Ceny ubytování během olympiády v brazilském Riu De Janeiro jsou meziročně vyšší o 67 procent. Obsazenost hotelů ve městě během her dosahuje průměrně 91 procent, vyplývá to z údajů hotelového portálu Trivago. Nejdražšími dny co se ubytování týká jsou 19. a 20. srpen, kdy vyjde cena za noc ve dvoulůžkovém pokoji v přepočtu na 7457 Kč, resp. 7398 Kč.

Cestovní kancelář IBTravel v červenci zlevnila kvůli nižšímu zájmu zájezdy na hry o 20 až 50 procent. Podle majitele CK Filipa Dohnálka zájezdy ještě vyprodané nejsou. „Zejména ke konci olympiády. Nicméně zájem se projevil a klienti se dotazují na aktuální možnosti,“ uvedl Dohnálek.

Podle společnosti Student Agency se poptávka po letenkách do Ria v souvislosti s olympiádou nepatrně zvýšila. „V tuto chvíli už jsou letenky za nejnižší ceny v termínu olympiády beznadějně vyprodané. Pokud by se někdo rozhodl do dějiště her letět, tak aktuálně zaplatí za letenku 30 tisíc korun a více,“ uvedla ředitelka prodeje letenek firmy Věra Janičinová.

Průměrná cena zpátečních letenek do Ria byla loni 17.000 korun, v dubnu letošního roku se však vyšplhala na 30.000 korun. Na této hladině se cena drží i nyní, těsně před zahájením olympijských her. „Zvýšený zájem o letenky může letos brzdit zdravotní riziko související s virem zika, za jiných okolností by mohly být olympijské hry pro turisty větším lákadlem,“ dodal Josef Trejbal z portálu Letuška.cz.

Newsletter