Západoevropské akcie zažily nejhorší den od loňského září

Akciové trhy v západní Evropě dnes výrazně oslabily kvůli obavám z politického chaosu ve Spojených státech. Západoevropský akciový index STOXX 600 se snížil o 1,2 procenta a uzavřel na 391,14 bodu. Zaznamenal tak nejprudší jednodenní pokles od konce loňského září, napsala agentura Reuters.

Dolů zamířily rovněž americké akcie, které jsou na cestě k nejprudšímu jednodennímu poklesu za více než osm měsíců. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si kolem 19:00 SELČ odepisoval zhruba 1,2 procenta.

List The New York Times v úterý informoval, že Trump chtěl po odvolaném šéfovi Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamesovi Comeym, aby zastavil vyšetřování bývalého bezpečnostního poradce Bílého domu Michaela Flynna, který odstoupil kvůli nejasným vazbám na Rusko. Tato zpráva podpořila spekulace, že Trump by mohl čelit procesu impeachmentu, tedy ústavní žalobě, jež by mohla vést k jeho odvolání.

Investoři nyní ztrácejí důvěru v Trumpovu schopnost prosadit slibované investice do infrastruktury a snižování daní. Právě naděje na opatření na podporu ekonomiky přitom po Trumpově zvolení vedly k výraznému růstu na akciových trzích.

Index německých akcií DAX se dnes snížil o 1,35 procenta a uzavřel na 12.631,61 bodu. Zaznamenal tak nejprudší pokles v letošním roce. Během úterý se přitom vyšplhal až na rekordní maximum 12.841,66 bodu.

Akcie francouzské elektrárenské společnosti EDF dnes oslabily o 5,6 procenta poté, co byl francouzským ministrem životního prostředí jmenován ekologický aktivista Nicolas Hulot.

Newsletter