Zástupce CEFC Tvrdík odchází z dozorčí rady Pivovarů Lobkowicz

Zástupce čínské společnosti CEFC Jaroslav Tvrdík odchází z dozorčí rady firmy Pivovary Lobkowicz Group a z představenstva společnosti Příkopy Property Development. CEFC, která má podíl v obou firmách, to dnes sdělila ČTK. Tvrdík byl dnes zároveň společností CEFC nominován na předsedu představenstva fotbalového klubu SK Slavia Praha.

CEFC v uplynulých měsících získala například 60 procent ve fotbalové Slavii, přičemž se ve středu se spolumajitelem Jiřím Šimáněm domluvila na zvýšení svého podílu na nejméně 67 procent. Dále skupina drží majoritu ve výrobci nápojů Lobkowicz Group, téměř 50 procent má v letecké společnosti Travel Service, investovala i v mediálních skupinách Médea Group a Empresa Media či do realit. Podle smlouvy podepsané ve středu minulý týden má CEFC získat i 50procentní podíl ve finanční skupině J&T Finance Group a kupuje také 90procentní podíl v internetovém prodejci zájezdů Invia.cz.

Pivovary Lobkowicz (PLG) patří mezi pět největších pivovarnických společností na českém trhu. Zahrnují sedm regionálních pivovarů, Protivín, Uherský Brod, Jihlava, Rychtář, Klášter, Vysoký Chlumec a Černá Hora. Většinovým vlastníkem PLG je firma Lapasan, v níž má většinový podíl čínská společnost CEFC.

Newsletter