Zdiby u Prahy požadují po kraji přísnější posouzení stavby skladů

Zdiby u Prahy požadují po Středočeském kraji, aby přísněji posoudil stavby skladů společnosti Goodman o ploše 75.000 metrů čtverečních. Místní se bojí hluku i znečištění. Obec nedávno vydala námitky ke zjišťovacímu řízení, které vede středočeské hejtmanství. Požaduje limity dopravy, hluku, vybudování napojení areálu na dálnici D8 i krajinářské hodnocení. „Obec hájí zájmy svých obyvatel, naše podmínky jsou přísné, zdraví obyvatel nám není lhostejné,“ řekl dnes ČTK místostarosta Zdib Jiří Žáček. Podle některých odpůrců projektu ale obec nepostupuje dost důrazně.

V územním plánu obce je projekt od roku 2006, stavební povolení bylo vydáno v roce 2009 a je platné. Téma výstavby hal je na programu úterního jednání zastupitelů, rozhodnutí o výstavbě ale podle místostarosty nepadne. „Stanovisko jsme už vydali, zatím není nic dalšího k čemu se vyjadřovat,“ dodal. K námitkám se podle stanoviska vedení obce vyjádřili i zástupci společnosti Goodman s tím, že je nezvykle tvrdé. O tom, zda stavba splňuje podmínky, rozhodne Středočeský kraj.

Eva Slavíková, autorka petice, která je proti stavbě hal, argumentuje například pokaženým rázem obce, ale také emisemi, které obsahují rakovinotvorné látky. V okolí obce už je vysoká dopravní zátěž a do areálu by podle ní mohlo denně mířit několik stovek aut. Tvrdí, že vedení obce nedostatečně informovalo o projektu. Obec minulý týden organizovala setkání s občany, kde vystoupili i zástupci developera.

Newsletter