Dolar pod mírným výprodejním tlakem proti euru, procyklickým měnám i v dolarovém indexu. Euro se posouvá nad 1,1850 EURUSD. Koruna před rozhodnutím ČNB zůstává v mírném zisku pod 25,45 za euro.

Zeman se setká s francouzským prezidentem Hollandem

Prezident Miloš Zeman se 20. července setká se svým francouzským protějškem Françoisem Hollandem, který přijede na pracovní návštěvu Česka. Na twitteru o tom dnes informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman se s Hollandem sešel v září 2014 při své návštěvě Paříže. Tehdy svůj protějšek pozval na návštěvu Prahy.

O návštěvě Hollanda v Česku se mluvilo loni v lednu v souvislosti s oslavami osvobození nacistického koncentračního tábora v Osvětimi, jejichž část se odehrávala také v ČR. Francouzský prezident se ale nakonec omluvil.

S hlavou francouzského státu se letos v březnu setkal v Paříži český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Jednali spolu mimo jiné o bezpečnostní situaci v Evropě, spolupráci tajných služeb či přerozdělování uprchlíků. Sobotka se sešel také s francouzskými zaměstnavateli, které přesvědčoval o výhodnosti investování v České republice. Francie dlouhodobě patří mezi pětici nejvýznamnějších obchodních partnerů Česka, na celkovém obratu českého zahraničního obchodu se podílí přibližně čtyřmi procenty.

Newsletter