Zeman se zúčastní jednání vlády, až bude o rozpočtu jednat

Prezident Miloš Zeman se chce zúčastnit jednání vlády, až bude jednat o státním rozpočtu na rok 2017. Na tiskové konferenci to dnes řekl hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Poznamenal, že při sobotní schůzce prezidentova expertního týmu v Lánech zazněla podpora návrhu rozpočtu, jak jej předložil ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Expertní tým se za účasti Babiše v sobotu zabýval právě především rozpočtem na příští rok. „Pan prezident na tomto setkání informoval, že se zúčastní jednání vlády, až se návrh státního rozpočtu bude projednávat,“ řekl Ovčáček. Poznamenal, že na jednání zazněla podpora rozpočtu. „Pro ostatní ministry jde o vzkaz, že by neměli stát s nataženýma rukama, což dokáže každý. Měli by úsporně hospodařit s prostředky a hledat rezervy ve svých resortech,“ uvedl hradní mluvčí.

Zeman podle něj také „vysoce ocenil“ výsledek rozpočtu za červenec, kdy skončil v přebytku přes 75 miliard korun. „Pan prezident považuje tento výsledek za důvod, abychom se odpoutali od smutných dob Kalouskova neumětelství. Na základě tohoto výsledku považuje Andreje Babiše za nejúspěšnějšího člena současné koaliční vlády,“ řekl Ovčáček. Babiše mluvčí prezidenta během své asi pětiminutové tiskové konference pozitivně zmínil hned několikrát.

Ovčáček dnes také řekl, že se na lánské schůzce mluvilo i o infrastrukturních projektech. O tématu budou opět v říjnu jednat Zeman, Babiš, ministr dopravy Dan Ťok a ministr životního prostředí Richard Brabec (všichni za ANO) k dopravní infrastruktuře.

Newsletter