Tlaky na slabší dolar přetrvávají. Dolarový index se posunul k hranici 90,2 bodů, euro proti dolaru krátce atakovalo 1,2140 EURUSD. Měny regionu nenabraly jasný směr. Polský zlotý drží mírné zisky, ve ztrátě je forint a koruna. U české měny se ukazuje, že hranice 26,09 za euro by mohla fungovat jako support.

Zisk farmaceutické Pfizer ve čtvrtletí klesl o 38 procent

Největšímu americkému výrobci léků Pfizer Inc. klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 38 procent na 1,32 miliardy USD (32,3 miliardy Kč). Pokles způsobily převážně mimořádné odpisy související s plánovaným prodejem aktivit v oblasti infuzní terapie. Firma současně oznámila, že končí s vývojem léku na snížení hladiny cholesterolu.

Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 61 centů, o jeden cent tak zaostal za očekávání analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters. Příjmy stouply o 7,9 procenta na 13,05 miliardy USD.

Společnost dnes rovněž oznámila, že opouští vývoj léku na snížení hladiny cholesterolu bococizumab, protože časem ztrácí účinnost. Snížila proto horní konec rozpětí očekávaného zisku na akcii. Nově má zisk na akcii činit 2,38 až 2,43 USD.

Newsletter