Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Koruna se obchoduje pod 25,50 za euro.

Zisk GE překonal očekávání, firma však zhoršila odhad tržeb

Zisk největšího amerického průmyslového konglomerátu General Electric (GE) ve třetím čtvrtletí překonal očekávání analytiků. Firma však kvůli slabému růstu ekonomiky zhoršila odhad celoročních tržeb, což vedlo k poklesu ceny jejích akcií.

Společnost zvýšila čistý zisk z pokračujících aktivit o téměř sedm procent na 2,1 miliardy dolarů (52 miliard Kč). Očištěný zisk na akcii stoupl dokonce o deset procent na 32 centů. Analytici jej přitom podle průzkumu agentury Reuters odhadovali pouze na 30 centů.

Organické tržby, které nezahrnují změny v podnikové struktuře, ve čtvrtletí stouply pouze o procento. Firma nyní očekává, že celoroční růst tržeb dosáhne maximálně dvou procent, zatímco dříve jej odhadovala až na čtyři procenta.

Společnost General Electric v České republice plánuje stavbu nového závodu pro vývoj, testování a výrobu turbovrtulových motorů. Investiční smlouvu s GE koncem července schválila česká vláda, podle které je hodnota investice odhadována na více než 9,5 miliardy korun.

Newsletter