Zisk obchodů IKEA v Česku vzrostl o 13 pct. na 675 milionů korun

Nábytkářské společnosti IKEA v Česku vzrostl ve finančním roce končícím letošním srpnem zisk po zdanění o 12,7 procenta na 675 milionů korun. Tržby stouply o devět procent na 9,3 miliardy korun. Dnes to zástupci společnosti oznámili na tiskové konferenci. O rok dříve vzrostl zisk firmy o 63 procent.

IKEA v Česku provozuje čtyři obchodní domy, které v období navštívilo více než 11,2 milionu lidí, meziročně o čtyři procenta více. V průměru za nákup utratili 1535 korun, meziročně o pět procent více.

Prodej jídla vzrostl o osm procent. „Máme bistro, kavárnu, obchod se švédskými potravinami,“ řekl generální ředitel IKEA pro ČR, Maďarsko a Slovensko Marek Feltl. Obrat v segmentu dosáhl půl miliardy korun.

IKEA v září spustila v Česku e-shop. „Nejčastěji si zákazníci objednávají zařízení do ložnice,“ uvedla manažerka e-commerce Nina Maláková. Obrat prostřednictvím prodeje na internetu nyní tvoří 2,5 procenta tržeb, firma si v tomto roce podle Malákové stanovila čtyřprocentní cíl.

Švédská IKEA Group v uplynulém finančním roce zvýšila tržby o sedm procent na rekordních 34,2 miliardy eur (924 miliard Kč). Firma je největším maloobchodním prodejcem nábytku na světě. Český trh byl z hlediska tržeb pro společnost celosvětově sedmým nejrychleji rostoucím. Předstihly ho například Polsko, Irsko a Maďarsko.

V tuzemsku patří mezi největší prodejce nábytku IKEA, Sconto, Kika, Jysk, Asko-Nábytek a Möbelix CZ. Prodeje nábytku loni v Česku stouply meziročně o 7,8 procenta na 34,7 miliardy korun.

Newsletter