Zisk rakouské pojišťovny VIG stoupl o více než pětinu

Rakouské pojišťovně Vienna Insurance Group (VIG) vzrostl v prvním čtvrtletí zisk před zdaněním o 22,4 procenta na 109,6 milionu eur (2,9 miliardy Kč). K růstu přispěly nižší náklady a vyšší příjmy z pojistného. Vyplývá to z dnešního prohlášení pojišťovny, která působí i v Česku.

„Dobrý hospodářský výhled jak v Rakousku, tak na našich trzích ve střední a východní Evropě, v nás vyvolává důvěru, že v roce 2017 zůstaneme na cestě k úspěchu,“ uvedla šéfka VIG Elisabeth Stadlerová.

Předepsané pojistné se mírně zvýšilo o 0,5 procenta na 2,72 miliardy eur. Poměr nákladů a nárokovaných škod proti pojistnému, což je měřítko ziskovosti pojišťoven, klesl o 0,9 procentního bodu na 96,9 procenta. Čím níže je ukazatel pod 100 procenty, tím větší je ziskovost pojišťovny. Překročení hranice 100 procent znamená ztrátu. Čistý zisk vzrostl o 2,7 procenta na 69,1 milionu eur. Výsledky jsou v souladu s očekáváním analytiků dotazovaných agenturou APA.

VIG je předním specialistou na pojištění v Rakousku a v zemích střední a východní Evropy. Koncern tvoří zhruba 50 firem v 25 zemích, s jeho akciemi se obchoduje také na pražské burze. V Česku VIG působí prostřednictvím Kooperativy, České podnikatelské pojišťovny a Pojišťovny České spořitelny.

Newsletter