Euro obrací proti dolaru do zisku k hranici 1,1900 EURUSD. První odhad českého HDP za 2Q ukázal oproti konsensu slabší výsledek. Koruna zůstává ve ztrátě poblíž 25,50 za euro.

Zisk Société Générale ve čtvrtletí stoupl o téměř 28 procent

Čistý zisk francouzské banky Société Générale ve třetím čtvrtletí stoupl o 27,7 procenta na 1,13 miliardy eur (30,6 miliardy Kč). Hospodaření podpořila divize drobného bankovnictví a nižší rezervy na rizikové úvěry, které překonaly oslabení v divizi investičního bankovnictví. Firma, která je v České republice většinovým vlastníkem Komerční banky, to uvedla v dnešním sdělení.

Výsledky KB: Z očekávání vyčnívají náklady na riziko

K růstu přispěl i mimořádný účetní zisk 447 milionů eur. Příjmy se zvýšily o osm procent na 6,36 miliard eur. Rezervy na rizikové úvěry se snížily o 11 procent.

Nízké úrokové sazby a pozvolné oživení francouzské ekonomiky zvýšily na domácím trhu poptávku po hypotečních a firemních úvěrech. Zisk retailové banky ve Francii stoupl o 29 procent na 410 milionů eur. Firmě se také daří snižovat ztráty z podnikání v Rusku. Société Générale vlastní největší soukromý úvěrový ústav v zemi, firmu Rosbank. Ztráty ruské divize se snížily na 20 milionů eur z 45 milionů eur v předchozím čtvrtletí a na celkových příjmech měly ruské aktivity podíl pět procent.

Naopak nestabilita na finančních trzích měla negativní dopad na investiční bankovnictví, napsala agentura Reuters.

Komerční banka dnes oznámila, že její čistý zisk ve třetím čtvrtletí klesl o 0,7 procenta na 3,245 miliardy korun. Do Skupiny KB patří kromě samotné Komerční banky také stavební spořitelna Modrá pyramida, poskytovatel spotřebitelského financování ESSOX a penzijní spořitelna KB Penzijní společnost. Société Générale vlastní v Komerční bance podíl 60,4 procenta.

Newsletter